WHATSAPP’IN BAŞARI HİKAYESİ

WHATSAPP’IN BAŞARI HİKAYESİ

Bu Makalemizde Whatsapp’ın başarı hikayesini alacağız. Whatsapp ile ilgili merak ettiğiniz soruları, nasıl başarıyı yakaladığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişisel gelişim başarı hikayeleri arasında etkileyici bir Başarısı olan Whatsapp’ın Başarı Hikayesi sizlere de ışık tutacağına inanıyoruz. Diğer firmaların ve kişilerin başarı hikayelerini sitemizden bulabilirsiniz. Başarı hikayeleri  herkese ilham veren hikayelerdir. Okuyarak kendi başarınızın temellerini atabilir, siz de kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz.

Whatsapp hakkında biraz bilgi verelim;

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır.

Bakkal Çırağından Milyarderliğe Bir Başarı Hikayesi

Whatsapp’ın Başarı Hikayesi

Facebook ‘un 19 milyar dolar ödeyerek sahip olduğu WhatsApp, sıfırdan gelip zengin olan bir insanın dikkat çekici başarısını da kendinde barındırıyor.

WhatsApp’ın ortak kurucusu Jan Koum Ukrayna’nın başkenti Kiev’in hemen dışındaki bir köyde doğdu. Forbes dergisine göre ailesinin yaşadığı evde sıcak su dahi yoktu.

Annesi ile birlikte California’ya göç ettiğinde 16 yaşında idi. Amerika’ya geldiklerinde küçük bir dairede hükümet yardımı ile hayata tutunmaya çalıştılar. Koum ailesine maddi yardımda bulunabilmek için küçük bir bakkalda çalıştı.

Koum kendi kendine bilgisayar ağını öğrenmeye başladı. Sonunda Yahoo ‘da bir işe girdi ve burada WhatsApp’ın diğer kurucusu Brian Acton ile tanıştı.

Nihayetinde ikili WhatsApp’ı yarattı.

Bu hafta Facebook ile nihai anlaşmayı yapmak için aracı ile gittiğinde Koum, normal güzergahı dışında tren yolunun olduğu bir bölgeden geçmeyi tercih etti. Bu bölgenin Koum için özel bir önemi vardı: Bir zamanlar devletin dağıttığı yemek kartını almak için burada sıraya girerdi.

Google, WhatsApp’a Facebook’tan daha büyük bir teklifle gitmiş

Business Insider haberine göre mobil mesajlaşma uygulamasına daha önce Google 19 milyar dolardan daha fazla bir teklifle gitti.

Habere göre WhatsApp, Google’ın CEO’su Larry Page’in teklifini reddetmiş. Teklifin reddedilmesinin nedeni ise şirketin, Page’in WhatsApp’ın sunduğu fırsatlardan ziyade bu uygulamanın Facebook’un eline düşmesini engellemesi hırsı ile hareket ettiğini düşünmesi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/whatsapp-bakkal-ciragindan-milyarderlige-bir-basari-hikayesi-256101

Diğer Başarı Hikayelerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Relatest posts

Leave Comments

Kurs Vitrini
WhatsApp ile Bilgi Al
BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZLERİ ARAYALIM

Kurs Vitrini’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır. Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)

   

   


  X
  HIZLI ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp ile Mesaj Gönder