VESTEL’İN BAŞARI HİKAYESİ

VESTEL’İN BAŞARI HİKAYESİ

Bu Makalemizde Vestel’in başarı hikayesini alacağız. Vestel ile ilgili merak ettiğiniz soruları, nasıl başarıyı yakaladığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişisel gelişim başarı hikayeleri arasında etkileyici bir Başarısı olan Vestel Başarı Hikayesi sizlere de ışık tutacağına inanıyoruz. Diğer firmaların ve kişilerin başarı hikayelerini sitemizden bulabilirsiniz.Başarı hikayeleri  herkese ilham veren hikayelerdir. Okuyarak kendi başarınızın temellerini atabilir, siz de kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz.

VESTEL HAKKINDA BİRAZ BİLGİ VERELİM;

Vestel, 1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde sürdüren bir şirkettir. Vestel‘in üretim tesisleri Manisa şehrinde yer almaktadır.

VESTELİN KURUCUSU OLAN ASİL NEDİR HAKKINDA BİRAZ BİLGİ VERELİM;

Asil Nadir, yine bu yıllarda KKTC’de de bazı medya organlarına sahip oldu. Ancak 1990 yılı sonunda, ünlü işadamı, paravan şirketler kurarak İngiltere’nin en büyük şirketlerinden Polly Peck’in hisselerini yapay şekilde yükseltmek ve milyonlarca Sterlin’i zimmetine geçirmekle suçlandı. Asil Nadir, Kıbrıs Türkü iş adamıdır. Nadir, İngiltere’de cezaevinde zimmet suçundan dolayı aldığı 10 yıllık hapis cezasına çarptırılmıştır Ayrıca Vestel Elektronik şirketinin kurucusudur.

VESTEL’İN TARİHÇESİ

 

Asil Nadir tarafından beyaz eşya ve elektronik üzerine kurulan marka Asil Nadirin satış kararı almasıyla Zorlu Holding tarafından talip olunmuş, fakat Asil Nadir satış kararından vazgeçmişe üzerine taraflar anlaşamamıştır.Daha sonra tekrar iş adamı Asil Nadirin satma kararı almasıyla 1994 yılında Vestelin sahibi Zorlu Holding olmuştur.Kötü bir imaja sahip olan ve fazla üretim yapamayan Vesteli,Zorlu Holdingin satın almasıyla büyük değişiklikler başlamıştır.Marka devamlı ürün kapasitesi ve ürün çeşitliliğini arttırıp,AR-GE yatırımına önem vermiştir.

Vestel grubu reklamlarında’da duyurduğu gibi çok zorlu bir süreç geçirmiştir.Çoğu ajanslar,gazeteler ve kişiler tarafından teknoloji sektöründe rekabet edemeyeceği batacağı vurgulanmıştır.1994 yılında 350 bin televizyon üretimi yaparken,2001 yılına gelindiğinde Vestel 5 milyon televizyon üretimine kavuşmuştur.Ülke içindeki imajını yükselten Vestel başarısını ihracat ile taçlandırmıştır.İlk ihracatını Libya ve Irak’a yapan marka ,2016 yılı itibariyle 154 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağlayan marka ,19 yıldır elektronik alanında ihracat şampiyonudur.Vestel Türkiye’de ürünlerine 3 yıl garantiyi veren ilk firma olarak yer almaktadır.Ayrıca Vestel Grubu 1 milyon metrekare alan üzerine kurulu Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden birini kurdu.

KAYNAK: http://eneseser.biz/tag/vestel-basari-hikayesi/

Diğer Başarı Hikayelerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

 

Relatest posts

Leave Comments

Kurs Vitrini
WhatsApp ile Bilgi Al
BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZLERİ ARAYALIM

Kurs Vitrini’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır. Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)

   

   


  X
  HIZLI ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp ile Mesaj Gönder