VODAFONE’NUN BAŞARI HİKAYESİ

VODAFONE’NUN BAŞARI HİKAYESİ

Bu Makalemizde Vodafone’nun başarı hikayesini alacağız. Vodafone ile ilgili merak ettiğiniz soruları, nasıl başarıyı yakaladığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişisel gelişim başarı hikayeleri arasında etkileyici bir Başarısı olan Vodafone’nun Başarı Hikayesi sizlere de ışık tutacağına inanıyoruz. Diğer firmaların ve kişilerin başarı hikayelerini sitemizden bulabilirsiniz. Başarı hikayeleri   herkese ilham veren hikayelerdir. Okuyarak kendi başarınızın temellerini atabilir, siz de kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz.

VODAFONE HAKKINDA BİRAZ BİLGİ VERELİM;

Vodafone, 1991 yılında kurulmuş ve Newbury, Birleşik Krallık merkezli uluslararası bir telekomünikasyon şirketidir. Sahiplerinden öncüleri Ernest Harrison ve Gerry Whent’tir.

VODAFONE’NU KİM KURDU?

Dünyanın en büyük cep telefon şirketlerinden biri olan Vodafone 1991 yılında İngiltere‘nin Newbury şehrinde kurulmuştur. Bu büyük cep telefonu şirketinin ilk kurucuları ise Ernest Harrison, Gerry Whent ‘dır.

Vodafone’nun Başarı Hikayesi

Gerek abone sayısı gerekse de toplam gelirleri bağlamında üçüncü en büyük Telekom şirketi olan Vodafone, kurulduğu günden bu yana hız kesmeyen serüvenine devam etmektedir. Yaklaşık olarak 30 ülkede varlığını sürdüren ve 20’ye yakın ortaklığı bulunan şirket, mütevazı başlangıcını Birleşik Krallık’ın Berkshire kentinde gerçekleştirdi.

Cep telefonu patlamasının devrimci fikri, Racal Electronics ve Millicom Inc.’in 1984 yılında ortaklık kurarak, mobil telefon hizmeti sunması ile başladı. Bu, Vodafone markasının başlangıcıydı. Sonraki birkaç yıl boyunca şirket yapısı ve ismi, şirketin büyümesine paralel olarak birkaç kere değişti. Vodafone Group, nihayetinde 1991 yılında bağımsız bir şirket olarak kuruldu.

Vodafone ismi “voice data phone”’ sözcüklerinin birleşiminden ve anlamından türemiştir. 90’lı yıllar boyunca Vodafone birkaç şirket satın aldı ve Birleşik Krallık’ta yayılmaya başladı. Bulunduğu konumu sağlamlaştırarak, sabit bir hızda büyümeye devam etti. 1997’ye gelindiğinde şirket, bugün onu benzersiz kılan “tırnak işareti” logosunu kullanmak suretiyle marka imajını yeniledi.

Şirket daha sora bazı büyük ortaklıklar gerçekleştirdi. 1991 yılında dünyanın en büyük mobil telefon şirketi olmak için Air Touch Communications ile birleşti. 2007 yılında Hindistan pazarına girdi ve 2011 yılında Vodafone Hindistan olarak büyük bir kontrol alanı kazandı. 2014 yılında ise kendi Hint faaliyetlerinde %100 kazanım elde etti.

Vodafone, en çok ilkleriyle bilinmektedir. İlk Uluslararası dolaşım çağrısını kurmuş ve ayrıca Vodafone Live ile birlikte ilk internet erişimini sunmuştur. Para transferi hizmeti olan m-pesa gibi pek çok yeniliği ile son derece başarılı olan Vodafone’un bugün, dünya genelinde 400 milyondan fazla abonesi bulunmaktadır.

Vodafone, geçmişten bugüne müşterilerine en iyi hizmeti sunma politikasını sürdürmekte ve “Power to You” felsefesi ile hareket etmektedir. Bunun anlamı, müşterilerinin ihtiyaçları çerçevesinde çeşitli hizmetler sunarak, onları etkin kılmaya çabalamaktadır.Dünyanın iletişim ve sosyal ağ kurma ihtiyacının artışa geçtiği pek çok ülkede Vodafone (teknik yeterliliği ve yenilikleri sayesinde), kısa süre içerisinde tercih sebebi olmaktadır. Firma; Vodafone Group Kuruluşu adı altında çeşitli kurumlar işleterek, toplum için dikkate değer katkılarda bulunmaktadır.

Vodafone Group’un tüm mücadelelere ve zorluklara rağmen tutarlı şekilde yükselişi, son derece ilham verici bir hikaye haline gelmiştir. Vodafone, Newbury’deki küçük bir telekom şirketinden, 30 yıllık bir süre içerisinde, çeşitli zorlukları aşarak dünyanın üçüncü en büyük mobil iletişim şirketine dönüşmüştür. Dünyanın en değerli markalarından biri haline gelme yolculuğunu anlatan Vodafone hikayesinden herkes, özellikle de başarılı olmak ve harikulade işlere imza atmak isteyenler, birtakım dersler çıkarabilir.

VODAFONE HİZMET VERDİĞİ ÜLKELER ŞUNLARDIR

Arnavutluk, Fransa, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Bulgaristan, Channel Adaları, Almanya, Hırvatistan, Kıbrıs, Yunanistan, Danimarka, Estonya, Macaristan, Finlandiya, Faroe Adaları, İrlanda, İzlanda, Letonya, İtalya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Makedonya, Norveç, Hollanda, Rusya, Sırbistan, K.K.T.C, Slovenya, İsveç, Portekiz, İsviçre, Ukrayna, Romanya, İspanya, Türkiye, İngiltere

KAYNAK:  http://girisimturkiye.com/2017/01/22/vodafonenun-basari-hikayesi/

KAYNAK2: http://kimkurdu.com/vodafoneu-kim-kurdu/

Diğer Başarı Hikayelerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Relatest posts

Leave Comments

Kurs Vitrini
WhatsApp ile Bilgi Al
BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZLERİ ARAYALIM

Kurs Vitrini’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır. Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)

   

   


  X
  HIZLI ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp ile Mesaj Gönder