Michael Jordan’ın Başarı Hikayesi 

Michael Jordan’ın Başarı Hikayesi Nedir?

Bu Makalemizde Michael Jordan’ın başarı hikayesini alacağız. Michael Jordan ile ilgili merak ettiğiniz soruları, nasıl başarıyı yakaladığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişisel gelişim başarı hikayeleri arasında etkileyici bir Başarısı olan Michael Jordan Başarı Hikayesi sizlere de ışık tutacağına inanıyoruz. Diğer firmaların ve kişilerin başarı hikayelerini sitemizden bulabilirsiniz. Başarı hikayeleri   herkese ilham veren hikayelerdir. Okuyarak kendi başarınızın temellerini atabilir, siz de kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz.

Michael Jordan’ın Hayatı?

Michael Jordan Başarı Hikayesi

Belki de bütün dünyanın bildiği isim Michael Jeffrey yani (Michael Jordan) 1.98 m boyunda muhteşem basketbol oyuncusudur. Kendisi New York’da dünyaya gelmiştir.

NBA’de istatistiklere göre birçok rekora imzasını atmıştır. Spor kategorisinde en efsane adam olarak bilinir. Sadece basketbol değil başka alanlarda da başarılıdır. Kısa bir zaman içerisinde ilgi görmüş ve yıldız oyuncuların arasında yer almıştır. Sıçrama yeteneği sayesinde All Star Organizasyon slam dunk yarışmasında adı “Air Jordan” olarak tarihe geçmiştir.

Bu kadar bilgiden sonra biraz da Michael Jordan motivasyonundan bahsedelim. Kendileri spor alanında olsa da başka alanlarda da birçok insana başarıları ve sözleri ile motive etmiştir.

Gerek öğrencilerin derslerinde, gerek vücut geliştirmeci ve birçok alanda insanları motive etmeyi başarmıştır. Sözlerinden en iyisi bu cümlesiydi sanırım.

“Başarısızlığı kabul ederim fakat denememiş olmayı kabul edemem.” Bu sözü ile şunu demek istiyor ki;

Bir maçı veya yarışmayı kaybetsende başaramadım diye üzülme. Sonuçta sen bu maçı denedin değil mi? öğrenmeye çalıştın ama başaramadın. Olsun denedin ve emek harcadın dostum! daha ne istersin ki?

Denemeden hiçbir işi zaten başaramazsın. Deneyecek, öğrenecek ve sonra da başaracaksın. Başarana kadar daha çok deneyeceksin.

Eğer bir yeteneğiniz varsa maçı kazanırsınız zaten. Hocaların da dediği gibi takım işi ve zeka ise şampiyonluğu getirir. Burada önemli olan yetenekli olup tek başına mücadele mi yoksa takım halinde hareket ederek şampiyonluğa mı ulaşmak?

Sen sadece kalbini ve cesaretini ortaya koyduktan sonra istediğin sonuçları hemen elde edersin.

Michael Jordan’ın babası şu sözü söylermiş:

“Yapmak istediğin bir şeyi yapmak için asla geç kalmadığını ve deneyene kadar neyi başarıp başaramayacağını bilemezsin derdi.”

Bu sözü ile çok doğru bir seçim yapmış ve kendisi de her zaman her istediği şeyi başaramamazlık korkusundan kaçınıp sadece denemiştir.

Bu söyleyeceğim herkes için geçerli olabilir. Hiçbir zaman yapacağınız veya bir maç anında atacağınız bir şutu atamam diye olumsuz düşünmeyin. Çünkü bu sefer her zaman olumsuz sonuçlar hayal edersin. Böylece hayatın şansızlıklarla dolu olur.

Basketbol için sadece boyunun uzun olması veya pota kırmak için büyük cüsseli olmak gerekmez. Her şey boy da veya kilosunda değil işlevindedir, tabi ki de biraz da yetenektedir.

Bir sporu denemek içinde birazcık azim ve hırsda gerekmektedir. Michael Jordan’ı anlatan en iyi şey ise hırsıydı. Şunu anlıyoruz ki Jordan’a bunu yapamazsın veya başaramazsın demek mümkün değil. Hırsı ile her yapmak istediğini yapıyor.

“Jordan’a olmaz de olmazı başarsın.”

40 yaşına geldiğinde Michael Jordan’a yaşlı bir adam neler yapabilir diyince Jordan bahisleri yükselt ve izle – gör der. 43 dakika da 43 sayı atan Jordan şunları söyler:

“40 yaşında gibi kendimi hissetmiyorum. Kendimi daha iyi hissediyorum. Bu seviyede oynarım ve her geçen gün en iyilere karşı oynayabilirim.”

Jordan hakkında birçok söylenenler, makaleler ve haberler vardır. Michael Jordan basketbol dünyasının en iyi oyuncusudur. NBA’in sitesinde oylamayla seçilmiş efsane bir basketbolcudur.

Ben şöyle yorumlamak isterim ki;

Michael Jordan hırs ve azmi sayesinde buralara kadar gelmiştir. Kendisi birçok maçı kazanamacağından bir umut beklemiyordu. Çünkü olumsuz hayaller kurmayın diye kendisi bizlere söylüyordu. Her işin üstesinden geliriz, yeter ki deneyelim dedi ve basketbolun üstesinden geldi de. Burada anlatmak istediği korkmayın ve yapmak istediğinizi yapın.

Hadi şimdi sıra sende. Hedefin neyse üstesinden gel ve DENEMEYİ DENE!

Kaynak: http://www.ogretmendiyari.com/michael-jordan-bir-basari-hikayesi-makale,815.html

Diğer Başarı Hikayelerini Okumak İçin Tıklayınız.

Relatest posts

Leave Comments

Kurs Vitrini
WhatsApp ile Bilgi Al
BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZLERİ ARAYALIM

Kurs Vitrini’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır. Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)

   

   


  X
  HIZLI ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp ile Mesaj Gönder