hızlı rahatlama Teknikleri

 

Hızlı Rahatlama Teknikleri

Bu Yazımızda Hızlı Rahatlama Teknikleri adlı kişisel gelişim Yazısını Ele alacağız.Bunun Gibi Diğer Kişisel Gelişim Yazılarını Okumak İçin Tıklayınız

hızlı rahatlama Teknikleriv

Caner, eskiden şöyle tanınırdı: “Rahatsız”. Gerçekten öyle gergin bir insandı ki doktorunum teşhisine göre tansiyondan, dayanılmaz baş ağrılarından ve kronik sır ağrısından muzdaripti. Aynı zamanda çok da endişeli biriydi. Düzenli olarak rahatlama tekniklerini uygulamayı öğrendiğinde, problemleri artık son buldu. Sadece basit rahatlama tekniklerini uygulanması ile kas gerginliklerinin giderildiğine dair çok sayıda çalışma vardır. Bu teknikleri kullanan insanlar kendilerini akılsal ve bedensel olarak daha güçlü ve yararlı hissetmektedirler.

Bir gün içinde, pek çok kez 2 dakikalık rahatlama tekniklerine kendinizi vermeye hazırsanız, sağlıklı sonuçlar elde ettiğinizde şaşırabilirsiniz. Yalnızca ayaklarınız dinlendirmek, yere uzanmak, gerilmiş kaslarınız! Gevşetmek ve daha yavaş nefes alıp vermek kanınızın kimyasal yapışım değiştirmekle kalmayıp sinir sistemi üzerinde de derin etkiler yaratmaktadır. Bir seferde bunu iki kez, bir günde 5 ya da 10 kez yapmayı başarırsanız, stres derecenizi düşürürken sağlık arttırıcı etkilerini de göreceksiniz. Sakın bunun için “çok meşgul” olduğunuzu söylemeyin. Bir günde ortalama 20 dakikanızı alacaktır. Çok meşgul olduğunu söyleyen bir yönetici bize başvurduğunda ki bu kişi stresin semptomlarından acı çekmekteydi, ona gün içinde bu mini gevşeme tekniklerini kullanmasını önerdik. Önerimizi uyguladı, şimdi odasının kapışım kapatıyor, koltuğuna birkaç dakika yaslanıyor ve gözlerin! Kapatarak derin ve yavaşça nefes alıyor. Böylece kasları gevşiyor. Söylediğine göre işte daha canlı, daha konsantre olabilmekte ve ofisten ayrılırken daha az stres hissetmektedir. Bu teknik, onun bu tedaviden elde ettiği pek çok yararı ortaya çıkarmasına olanak vermiştir.

İşte basit metot;

 • Her birkaç saatten birkaç dakika alın,
 • Gevşemiş bir pozisyonda geriye yaşlanırı,
 • Gözlerinizi kapatın,
 • Yavaşça nefes alıp verin,
 • Gergin kaslarınızın gevşemesine izin verin,
 • Hoş bir sahne hayal edin.

Pek çoğumuz stresten dolayı kısa bir molaya bile sahip olmadan çalışır ve kendimizi strese sokarız. Bir sürü yanlış inanca göre rahatlamadan yararlanabilmek için bir seferde yirmi ya da otuz dakika gerekmektedir. Doğru değil! Birçok insan uzatılmış rahatlamadan sonra kendilerim daha gergin hissetmektedir.

Unutmayın, yere oturmak ya da uzanmak, kaslarınızı rahatlatmayı, derin ve yavaşça bir-iki dakikalığına nefes alıp vermeyi gerektirmektedir. Aynı zamanda olumlu imgeleri de akla getirmek iyi bir fikirdir.

(Alıntıdır.)

Kaynak: http://kisiselgelisimim.com/hizli-rahatlama-teknikleri/


 

Relatest posts

Leave Comments

Kurs Vitrini
WhatsApp ile Bilgi Al
BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZLERİ ARAYALIM

Kurs Vitrini’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır. Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)

   

   


  X
  HIZLI ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp ile Mesaj Gönder