Halil İbrahim Bereketi

Halil İbrahim Bereketi

Bu yazımızda Halil İbrahim Bereketi Adlı hikayeyi ele alacağız. En iyi motivasyon Hikayeleri,bilgece hikayeleri,başarı hikayelerini kişisel gelişim yazılarını Görmek İçin Sitemize Bekleriz.

Halil İbrahim Bereketi

Vaktiyle birbirini çok seven iki kardeş varmış. Büyüğü Halil, küçüğü ise İbrahim…

Halil, evli çocuklu, İbrahim ise bekârmış. Ortak bir tarlaları varmış iki kardeşin. Ne mahsul çıkarsa, iki pay ederlermiş. Bununla geçinip giderlermiş.

Bir yıl, yine harman yapmışlar buğdayı. İkiye ayırmışlar. İş kalmış taşımaya. Halil, bir teklif yapmış: “İbrahim kardeşim, ben gidip çuvalları getireyim. Sen buğdayı bekle. “Peki, abi.” demiş İbrahim. Ve Halil gitmiş çuval getirmeye. O gidince, düşünmüş İbrahim: “Abim evli, çocuklu. Daha çok buğday lazım onun evine.” Böyle demiş ve kendi payından bir miktar atmış onunkine. Az sonra Halil çıkagelmiş. “Haydi, İbrahim!” demiş, “Önce sen doldur da taşı ambara.” “Peki abi.” İbrahim, kendi yığınından bir çuval doldurup düşer yola. O gidince, Halil düşünür bu defa: “Çok şükür, ben evliyim, kurulu bir düzenim de var. Ama kardeşim bekâr. O daha çalışıp, para biriktirecek. Ev kurup evlenecek.” Böyle düşünerek, kendi payından atar onunkine birkaç kürek. Velhasıl, biri gittiğinde, öbürü, kendi payından atar onunkine. Bu, böyle sürüp gider. Ama birbirlerinden habersizdirler. Nihayet akşam olur. Karanlık basar. Görürler ki, bitmiyor buğdaylar. Hatta azalmıyor bile. Hak Teâlâ bu hali çok beğenir. Buğdaylarına bir bereket verir, bir bereket verir ki günlerce taşır iki kardeş, bitiremezler. Şaşarlar bu işe. Aksine çoğalır buğdayları. Dolar taşar ambarları.

Bugün ´Bereket´ denilince, bu kardeşler akla gelir. Bu bereketin adı: Halil İbrahim bereketidir.

Saygıyla,

Evinizde ve hayatınızda Halil İbrahim bereketi eksik olmasın.

Kaynak: http://kisiselgelisimim.com/halil-ibrahim-bereketi/

Relatest posts

Leave Comments

Kurs Vitrini
WhatsApp ile Bilgi Al
BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZLERİ ARAYALIM

Kurs Vitrini’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır. Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)

   

   


  X
  HIZLI ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp ile Mesaj Gönder