Mercedes-Benz’in Başarı Hikayesi

Mercedes-Benz’in Başarı Hikayesi 

Bu Makalemizde Mercedes-Benz’in başarı hikayesini alacağız. Mercedes-Benz ile ilgili merak ettiğiniz soruları, nasıl başarıyı yakaladığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişisel gelişim başarı hikayeleri arasında etkileyici bir Başarısı olan Mercedes-Benz  Başarı Hikayesi sizlere de ışık tutacağına inanıyoruz. Diğer firmaların ve kişilerin Başarı hikayeleri  sitemizden bulabilirsiniz. Başarı hikayeleri  herkese ilham veren hikayelerdir. Okuyarak kendi başarınızın temellerini atabilir, siz de kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz.

Mercedes-Benz’in Kurucusu Kimdir?

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz, lüks otomobil markalarının en şöhretli isimlerinden biridir. Alman otomobil firması bir yüzyıldan uzun süredir ayakta, şu anda Daimler-Benz tarafından işletiliyor ve merkezi Stuttgart, Almanya’da bulunuyor.

Mercedes’in  başarısının arkasındaki kişiler, günümüz içten yanmalı motorlarının ortaya çıkışını sağladı ve tam anlamıyla otomobili icat ettiler.

Carl Benz, şirketin kurucusu olarak anılıyor ve 1986 yılına ait ‘Benz Patent Motorwagen’ adlı patenti, ilk otomobil olarak değerlendiriliyor. Aynı yılın sonlarında Daimler de, Wilhelm Maybach ile birlikte bir posta arabasını benzin motoru kullanacak şekilde dönüştürdü ve atlar üzerinden sağlanan ulaşımı sonlandırdı. Benz ve Daimler güney Almanya’da kalmalarına ve kendi modelleri üzerinde yaklaşık olarak aynı zamanlarda çalışmalarına rağmen birbirleriyle hiç tanışmadılar.

‘Atın yerine geçen şey’, Carl Benz’in 1886 patentli motorlu arabası için kullandığı reklam sloganıydı. Tanınma ve ün açısından bakıldığında Daimler kadar başarılı değildi. Daimler’in arabası yarışlardaki başarılı denemelerinin sonrasında daha fazla tanındı ancak Daimler, Maybach’in DMG anonim şirketi için ürettiği en seçkin tasarımdan birine tanık olamadı.

Bu tasarımın başarısı aynı zamanda, ilk Daimler arabasını 1897’de alan iş adamı ve otomobil hayranı Emil Jellinek’e de atfedilmekte. Bu araba hakkında o kadar heyecanlıydı ki, Daimler ve Maybach’e, marka isminin Daimler yerine Mercedes olması koşuluyla bu arabanın seri üretimini yapmak için bir teklifle gitti. Mercedes, Jellinek’in kızının ismiydi. İlk ‘Mercedes’ 1901’de pazara girdi ve pazardaki ve yarış sahnesindeki etkileyici başarısı ile Mercedes araçları yeni bir çağa girdi.

Günümüz Mercedes’i Benz’in 1986’daki tasarımına ve Daimler’in 1901’de pazara soktuğu otomobiline dayanıyor. Marka ancak 1926’da Daimler-Motoren-Gesellschaft, Benz & Cie tarafından alındığında Daimler-Benz halini aldı. İlk Mercedes güçlü, hafif, ağırlık merkezi yere yakın bir otomobildi. 35 beygirlik bir motoru vardı ve at arabalarının sonunu işaret etmekteydi. DMG, başarılı marka adı ‘Mercedes’e ait patenti 1902’den beri elinde bulunduruyor ve tek eksiği bir tescildi.

Mercedes’in ön radyatörünü süslüyor. DMG ve Benz & Cie’nin 1926’da birleşmesiyle oluşan yeni şirket Daimler-Benz şirketin amblemini kullandı ve ‘Mercedes’ ve ‘Benz’ de ambleme bir defne çelengi ile eklendi.

1930’larda, Mercedes’e, kurşun geçirmez camları ile bu arabaları kullanan Adolf Hitler tarafından ün kazandırıldı. Almanya’nın Nazi döneminde çok ünlülerdi ve ortalamadan çok uzak müşterileri kitlesi tarafından sıkı sıkıya desteklenerek ünlü kaldılar.

O zamandan beri, Mercedes-Benz, kalite, zarafet, mükemmel mühendislik ve saf görkem anlamına gelen bir isim ve dünyadaki en iyi otomobil üreticilerinden biri olarak düşünülüyor. Marka bugün lüks otomobiller, otobüsler ve kamyonlar üretiyor.

Mercedes-Benz’in sloganı ‘en iyisi ya da hiçbir şey’. Mercedes-Benz arabaları, çoğunlukla filmlerde ünlenmiş ve diplomatlar tarafından da kullanılan limuzinler ile biliniyor. Günümüzde Audi ve BMW ile birlikte ‘Almanya’nın En İyi Üçü’nin bir parçası.

KAYNAK: http://girisimturkiye.com/2017/05/22/mercedes-benzin-basari-hikayesi/

Diğer Başarı Hikayelerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Relatest posts

Leave Comments

Kurs Vitrini
WhatsApp ile Bilgi Al
BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZLERİ ARAYALIM

Kurs Vitrini’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır. Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)

   

   


  X
  HIZLI ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp ile Mesaj Gönder